Ono što vam poslednje pada na pamet posle porođaja verovatno je vežbanje. Upadamo u zamku misleći da će to biti dodatno opterećenje za nas i da naše telo nije spremno. I nije, za pojedine vrste vežbanja! Ukoliko je porođaj protekao u redu, sa vežbanjem je moguće početi već nakon šest nedelja, uz odobrenje ginekologa. Nakon carskog reza ili drugih komplikacija, period oporavka je duži i sa vežbanjem se počinje nešto kasnije. U početku su dovoljne lagana šetnja, vežbe za karlično dno i duboke mišiće stomaka, kao i vežbice za rasterećenje donjeg dela leđa.
BEBIĆ TEGIĆ je fitnes program namenjen mamama koje žele da se, uz vežbanje sa svojim bebama, vrate u formu. Program je pažljivo osmišljen i čine ga četiri faze, kroz koje se poboljšava kondicija, jača i oblikuje celokupna muskulatura. Pored toga, vežbanje postepeno koriguje telesnu težinu, eliminiše stres, smanjuje mogućnost pojave i otklanja postporođajnu depresiju.
Sa vežbanjem možeš da počneš onog momenta kada ti lekar da odobrenje. To je uglavnom već nakon šest nedelja od porođaja. Ukoliko je u pitanju carski rez preporučuje se da sačekaš bar osam nedelja. U slučaju drugih komplikacija čeka se i duže. Ukoliko kreneš sa vežbanjem i osetiš nelagodnosti ili bolove obavezno o tome obavesti instruktorku koja će ti dati dalje instrukcije.
Pre nego što počneš sa vežbanjem možeš da jačaš karlično dno izvodeći Kegelove vežbe . Poželjno je da lekar proveri i stanje trbušnog zida, kako bi bila sigurna da nemaš abdominalnu dijastazu i da sa vežbanjem možeš da kreneš. Ukoliko se u bilo kom periodu oporavka ustanovi neka komplikacija, intenzitet vežbanja se obavezno smanjuje a vežbe se koriguju. U tom slučaju, svom lekaru obavezno napomeni da si vežbala i zatraži savet o dozvoljenom kretanju i fizičkim aktivnostima.
Upoznaj svoje telo i saznaj više o vežbanju odmah nakon porođaja kao i tokom celog postporođajnog oporavka
Vrlo jednostavno - Zovi, piši, dođi :) Prati nas na društvenim mrežama i budi u toku sa akcijama i popustima. Iskoristi pogodnosti koje pripremamo!
Udobna odeća koja te neće stiskati, adekvatan grudnjak i patike koje neće proklizati i čuvaju tvoje zglobove
To je tvoj izbor! Ukoliko ćeš se bolje osećati ako dođeš prvi put sama - neka bude tako. Važno je da pre treninga bebu nahraniš, ukoliko dojiš.
Bebi nije potrebna nikakva priprema! Ovo bi trebalo da bude njeno prirodno i prijatno okruženje tako da ne treba da se brineš o tome kako će ona da se ponaša i da li će plakati, da li ćeš morati da promeniš pelenu ili će početi da puzi ka nečemu što joj je interesantno. Ponesi prostirku, vodu, cuclu ako koristite i neku omiljenu igračku. Na taj način će se osećati kao kod kuće, što i jeste naš cilj :)